top of page
zasklenie-10.jpg

Zasklenie
balkónov a terás

zaskenie

ZASKLENIE BALKÓNOV

zasklenie-balkony-01.jpg

V dnešnej dobe je stále väčší dopyt po zasklení balkónov a lodžií. Môže na nás vplývať ako zabednenie sa vo vlastnom obytnom priestore, no ak sa na túto výhodu pozrieme z opačnej stránky zistíme, že výhodou zasklenie skutočne je. Ak máme balkón či lodžiu veľmi malú je rozumné využiť túto možnosť iba ak rozšírime miestnosť, pri ktorej sa nachádza práve o túto časť zbúraním priečok. Pokiaľ je však balkón dostatočne veľký zasklenie nám prináša výhodu celoročného využívania ako úžitkového priestoru tak aj užitočného napríklad pre posedenie alebo relax. Zasklenia máme posuvné, lomené a otváracie. Pri všetkých typoch môžeme použiť rámový a bez rámový systém. Rozdiel medzi nimi je ako estetický tak praktický.

Rámový systém nám ponúka možnosť použitia veľkých výšok zasklenia

bez nutnosti vsádzania hrubých skiel. Vďaka rámovej konštrukcii má toto riešenie menšie tepelné straty a nie je nutnosťou používať iba bezpečnostné sklo, čo zvyšuje cenu.

Bez rámový systém je vzhľadovo elegantnejší a vytvára skoro jednoliatu plochu skla. Tepelné straty sú však väčšie a kvôli nutnosti použiť hrubšie 
a bezpečnostné sklo, ktoré sa nebude prehýbať musíme tiež počítať 
s vyššou cenou.

Variácií zasklenia je veľké množstvo aj vďaka možnosti použitia veľkej škály farieb pri komaxitácii hliníkových častí systému. Pre správnu voľbu vhodného riešenia je najlepšie poradiť sa s nami, prípadne si dohodnúť stretnutie a dosiahnuť tak najlepšie riešenie v pomere výkon/cena.

ZASKLENIE TERÁS

zasklenie-14.jpg

Ak máte zastrešenú terasu ako súčasť stavby alebo samostatný prístrešok mimo hlavnej stavby, skvelou voľbou a zvýšením jej úžitkovej hodnoty je práve zasklenie tohoto priestoru. Nielen že vznikne možnosť celoročne túto prístavbu využívať na gril parties, rodinné či obchodné stretnutia, posedenia pri kávičke alebo pestovanie teplotne menej náročných rastlín, ale zvýšite tak hodnotu svojej nehnuteľnosti. Jedná sa teda o nenáročné rozšírenie obytnej plochy s maximálnou možnosťou využitia.

K hotovému zastrešeniu Vám vieme ponúknuť rámový aj bez rámový systém zasklenia a záleží iba na Vás či bude posuvný systém konštruovaný s otváraním do strany alebo na oponu.

Nezáleží či máte prístrešok drevený či kovový, pretože vďaka farebným možnostiam zladíme hliníkovú konštrukciu presne podľa Vašich predstáv.

bottom of page